Systém zpětného proplácení regulačních poplatků se i na Chebsku od 1. ledna 2010 změnil. Na takzvaný dar kraje mají i nadále nárok pouze pacienti, kteří byli ošetřeni v krajských nemocnicích. Jsou v Karlovarském kraji v Chebu, Sokolově a Karlových Varech.

Do konce minulého roku byl v nemocnicích k dispozici formulář, díky kterému pacienti hrazený regulační poplatek obdrželi od kraje okamžitě zpět.
Možnost proplacení poplatku krajem zůstala i v novém roce. Systém je ale pro lidi komplikovanější. Poplatek musí pacient uhradit ze svého a pokud chce, aby mu ho kraj vrátil, musí na obdržený doklad připsat číslo svého účtu a do patnácti dnů od zaplacení poplatku doklad odevzdat do připravených sběrných nádob. Sběrné nádoby jsou umístěny na vrátnicích v jednotlivých nemocnicích.

„Při bezhotovostní platbě poplatku je situace trochu odlišná,“ řekla Jana Pavlíková, krajská mluvčí. „Pacient při odchodu obdrží dlužní úpis, na který doplní číslo účtu, úpis podepíše a po úhradě regulačního poplatku připevní k dlužnímu úpisu výpis z účtu. Dlužní úpis i s dokladem o platbě opět vhodí do sběrné nádoby,“ dodala Pavlíková.

„Myslím si, že dřívější systém byl mnohem jedodušší, ne je teď,“ řekl Petr Stuchlík z Chebu.