Bazénové centrum v krajském městě je veřejnosti přístupné až do neděle 10. ledna, a to každodenně. Návštěvník sem může přijít vždy od devíti do devíti, vyjma středy, kdy je centrum otevřeno již od sedmi hodin ráno. Za základní vstupné tu dospělí na hodinu zaplatí 80 korun a děti do patnácti let 50 korun.

Stále oblíbený je mezi karlovarskými občany také pětadvacetimetrový krytý bazén v Lázních 5.

„Ráda sem chodím. Je tu klid a vše, co mám ráda. Občas si zajdu i do wellness, ale to záleží na náladě a situaci. Kvůli dětem také navštěvujeme bazénové centrum u KV Areny, kde je neskutečně baví tobogan," dodala Renata Petráková z Karlových Varů.

V Lázních 5 si mohou zájemci zaplavat i dnes od 9:00 do 21:00 a také přímo na Štědrý den, kdy je otevřeno od 9:00 do 14:00. Zavřeno tu je pak 25. prosince. Dospělého tu půlhodina plavání vyjde na 80 korun. V ceně je však i whirlpool či sauna.

Během svátků pak lidem na Karlovarsku poslouží také bazén v Jáchymově. Ten se nachází v Aquacentru Agricola a je otevřen 24. prosince od 10:00 do 14:00, o den později od 10:00 do 19:00 a v sobotu 26. prosince od 10:00 do 21:00. Tady vyjde návštěvníka hodina plavání na 90 nebo 100 korun. Záleží na hodině, kdy dorazí.

Na Sokolovsku se pak lze prohřát v sokolovském krytém bazéně. „Jezdíme sem roky. Pravidelně si dáme saunu, pak pár toboganů, vířivku a zase saunu. Někdy nevynecháme ani příležitost se tu rovnou najíst," doplnil Josef Šiška z Chodova.

Bazén bude mít zavřeno od 24. do 26. prosince a poté poslední den v roce. Zavřeno bude i první den příštího roku. Během ostatních dnů je v provozu celý den až do 21:00.

Areál v současné době návštěvníkům nabízí také pětadvacetimetrový bazén s chrličem, dva whirlpooly, dva tobogany v délkách 93 a 23 metrů a pro děti je k dispozici dětský bazének s teplejší vodou, vybavený vodními atrakcemi a skluzavkou.

Všechny atrakce včetně parních komor mohou návštěvníci bazénu využívat zdarma.

Chebané pak mohou vyrazit do svého krytého bazénu. Ten je uzavřen jen 24. a 25. prosince. „Jinak je tu otevřeno denně až do konce prosince. Ceny se pak pohybují kolem 50 korun za hodinu," dodala mluvčí městského úřadu Simona Liptáková.

Dalším oblíbeným plaveckým místem na Chebsku je i městský bazén v Mariánských Lázních, kde je otevřeno každý den od 9:00 do 20:00, kromě Vánoc a prvního ledna. Také čtvrtek 31. prosince je otevíračka zkrácena do tří odpoledne.

Aquaforum ve Františkových Lázních hlásí také každodenní otevíračku.

Ta bude upravena pouze čtyřiadvacátého, kdy je otevřeno od 9:00 do 14:00, 31. prosince, kdy se končí v 17:00, a 1. ledna, kdy sem zájemci mohou dorazit od 12:00 do 21:00.

Základní vstupné tu na dvě hodiny vyjde na 130 korun.

Další informace a přesnější časy i nabídku jednotlivých bazénů naleznete na stránkách daných institucí.