Mnozí v to už nevěřili, ale stalo se. Do komunálních voleb v Pramenech se hlásí kandidáti! Volby se tak mají 10. prosince konečně uskutečnit i v nejzadluženější obci v zemi. Mimo to si budou lidé vybírat své zástupce i v další obci v chebském regionu, ve Valech. Ani tam zastupitelstvo nevydrželo.

Pětkrát po sobě nikdo neměl zájem postavit Prameny 'na nohy'. Po dvou letech se možná situace změní. „Na městský úřad opravdu jedna kandidátní listina dorazila,” potvrdila Jana Ježková z mariánskolázeňského úřadu. Víc informací však sdělit nemohla, ještě stále se na kandidátkách informace mohou měnit. Podle neoficiálních informací Deníku chce obec vést nově vzniklá politická strana, jejíž kandidáti pravděpodobně z Pramenů nepocházejí. Podaří se jim obec vysvobodit z 90 milionového dluhu, který vznikl nedokončeným projektem stáčírny minerálních vod?

K volebním urnám se vydají také ve Valech. V červenci většina zastupitelů odvolala z funkce starostku Marii Zítkovou. Ta se zároveň vzdala mandátu zastupitele společně s Tomášem Votípkou a Emilem Szökem. Ostatní členové Sdružení Valy 21 rezignovali na post náhradníka zastupitelstva obce Valy. Zbylí zastupitelé nejsou od té doby usnášeníschopní. Až do nových voleb vede obec místostarosta Petr Hrouda. V zastupitelstvu zůstali Quido Vlk, Tomáš Podzimek a Petr Filipčík.

„Dalo by se říct, že důvodem byla ztráta důvěry,“ řekl místostarosta Petr Hrouda, který od té doby obec vede.

„V tomto případě dorazily čtyři kandidátní listiny,” potvrdila Ježková.

(sim, bež)