Spočítat prostitutky v ulicích měst a na okrajích cest chtějí na konci tohoto roku společně ministerstva vnitra a práce. Chebské občany tato myšlenka rozesmála.

„Zajímalo by mne, jak si budou označovat ty spočítané. Třeba jim dají razítko na zadnici,“ poznamenal s úsměvem na téma sčítání prostitutek David Liška z Chebu.
„Nejvíc jich stojí na výjezdu z Chebu za železničním viaduktem a kolem Kasárního náměstí. Některé z nich vypadají otřesně. Člověk se těm Němcům, kteří za nimi jezdí, musí divit,“ kroutil hlavou Eduard Šulc. Podle něj jich ale v městských ulicích stává mnohem méně. „V devadesátých letech to bylo asi nejhorší. Tehdy stály úplně všude,“ dodal znechuceně.

Situace se v tomto směru zlepšila i podle strážníků Městské policie v Chebu.
„V ulicích jich postává mnohem míň. Je to dané také tím, že podle městské vyhlášky je trestné nejen poskytování sexuálních služeb, ale také jejich přijímání,“ uvedl zástupce velitele chebské městské policie Ladislav Svobodník.
Počty lehkých žen v ulicích se podle něj mění v závislosti na počasí, ročním období i dnu v týdnu. Nejvíce jich je k vidění v pátek či sobotu v letním období, kdy se prostitutky snaží své většinou zahraniční klienty přilákat svým vyzývavě lehkým oblečením.

I přes znatelný pokles žen, které se živí prostitucí, přistihnou strážníci téměř každý den některou z nich s jejich klienty. „Problémem ale bývá prostituci dokázat a pak vybrat pokutu. U klientů je to mnohem jednodušší než u prostitutek,“ poznamenal Svobodník. Chebská radnice eviduje 1 321 nezaplacených pokut ve výši zhruba 1,245 milionu korun, které je velmi složité vybrat. Nepomáhají ani služby exekutorů.

„Někdy je složité prostitutku poznat. Z žen, které jakoby sexuální služby nabízejí, se často vyklubou kapsářky nebo uspávačky. Jejich klienti tak často skončí bez koruny v kapse,“ sdělil Svobodník.

Do Chebu se vrací nejen klienti prostitutek, ale také lehké ženy ze širokého okolí. Podle strážníků jich mnoho pochází z nedalekého Sokolovska.
Drzost lehkých žen často nezná mezí. Chebští strážníci dokonce zaznamenali případ, kdy prostitutku přistihli při orálním sexu v poledne na parkovišti jedné chebské prodejny.