Řidiči se tak v dopoledních hodinách musejí připravit na možné dopravní komplikace anebo zpoždění, a to v obou směrech. Kromě protestujících zemědělců je třeba počítat i s nadále pokračujícími namátkovými kontrolami vozidel a dokladu ze strany německých policistů a celníků. "Zemědělci vyráží v 10 hodin z obce Klest směrem na Pomezí nad Ohří. Jízda bude trvat zhruba hodinu tam a přibližně stejný čas i zpět," konstatovala ředitelka regionální krajské agrární komory Karlovarského kraje Dana Hrudníková.

Zemědělci z kraje se chystají na protestZemědělci z kraje se chystají na protestZdroj: Deník

Zemědělci protestovali už v pondělí 19. února. Za protesty stojí různí svolavatelé. Od pondělní akce formou blokády Prahy se distancovala největší oborová organizace Agrární komora České republiky. Agrární analytik Petr Havel uvedl, že v úvodu týdne jde v podstatě o politický protest proti vládě. Kdežto čtvrteční akce má upozornit na konkrétní problémy související s evropskou zemědělskou politikou. „Jde většinou o velké a střední zemědělce. Ale Asociace soukromého zemědělství jako celek účast odmítla, sedláci z rodinných farem demonstrovat nehodlají,“ pověděl Deníku.

Zemědělci zemí střední a východní Evropy včetně Česka vyjíždějí ve čtvrtek k hranicím, kde se chystají protestovat proti agrární politice Evropské unice. Vadí jim zejména byrokratická zátěž a dopady Green Dealu (Zelené dohody pro Evropu). Protesty také upozorňují na bezcelní dovozy produktů z třetích zemí, kvůli kterým výrazně propadly ceny komodit.

Část českých zemědělců demonstrovala už v pondělí před ministerstvem zemědělství v Praze. Požadovali mimo jiné, aby česká vláda odstoupila od Green Dealu. Od tohoto protestu se nicméně hlavní zemědělské organizace distancovaly.