Odnesli si odtamtud počítačová data. Kvůli čemu konkrétně na stavebním úřadě byli, se však neví. Podle některých informací měli policisté odvést i tři osoby. To však oficiální místa popírají. „Mohu potvrdit, že tu policie opravdu byla," sdělil mluvčí radnice Milan Vrbata. „Stáhla si údaje z počítače na stavebním úřadě a následně tajemník radnice podepsal doklad o mlčenlivosti. Nikdo zatčen nebyl," uvedl Vrbata. Informaci o zásahu policistů potvrdil i mluvčí Útvaru pro odhalování finanční kriminality. „Provedli jsme na ašském stavebním úřadě úkony v rámci případu, který vyšetřujeme," uvedl Jaroslav Ibehej.

I mluvčí z Útvaru pro odhalování finanční krimanility popřel jakékoliv zatýkání lidí.

„Žádná osoba zadržena námi nebyla. Žádné další informace zveřejňovat nebudeme," dodal Jaroslav Ibehej.

Podle obyvatel Aše však byl zásah policistů rozsáhlejší než se na první pohled může zdát.

„Dozvěděl jsem se, že v Aši vyšetřovali celkem tři osoby mezi nimi měl figurovat i vedoucí stavebního úřadu," uvedl Jiří Novák z Aše.
„Mluví o tom celá Aš," pokračoval Novák. „Dokonce přijela i zásahovka z Prahy a všem třem lidem měla dělat domovní prohlídky," doplnil Jiří Novák.

Zasahující policisty probírali i lidé na facebookovém profilu Město lidem.

„ Tak dalo se čekat, že se tím nikdo nebude chlubit, ale zajímalo by mě jestli se vůbec někdy něco dozvíme nebo se budou rozšiřovat jen konspirační teorie," uvedl jeden z účastníků diskuze.

Někteří diskutující začali mít strach i o dotace města.

„Jo a modleme se aby město nevracelo dotace," napsala na facebookový profil jedna z přispívajících.

Mimo jiného se mezi lidmi z města mluví o tom, že se zásah měl týkat rekonstrukce jednoho z Casina.

„Jestli je něco takového pravda, je to ostuda," uvedl čtyřiašedesátiletý Miroslav z Chebu.
„Tady je důkaz toho, že nekalosti se netýkají jen velkých měst jako je Praha, Plzeň a podobně, ale že se mohou stát součástí všech měst a obcí v celé republice," pomyslel si Cheban. „Teď jde jen o to, zjistit, kdo dal podnět právě tomuto policejnímu útvaru. Pochybuji totiž, že by se lidé ze zásahovky´ objevili ve dveřích stavebním úřadu jen tak náhodou. Zřejmě se někdo o nesrovnalostech na úřadě dozvěděl a nechtěl to nechat jen tak," dodal Miroslav.