„Po dokončení obchvatu Trstěnic a Drmoulu jsme zůstali jedinou průjezdní obcí na silnici I/21 v kraji, “ řekla starostka Staré Vody Eva Procházková. Tomu, že se Stará Voda dočká obchvatu, příliš nevěří. „Obchvat není podle mého šťastně navržen a stejně by obec rozdělil,“ míní. Ve výhledu se s výstavbou severního obchvatu obce sice počítá, ale toto řešení je značně vzdálené a podrobnější projektová příprava obchvatu v současné době neprobíhá.

Stavbu ostrůvků realizuje Ředitelství silnic a dálnic. Projekt má snížit negativní vliv na život v obci. V rámci úprav jich vznikne několik. Hned na vjezdu do obce stavebníci vybudují středový ostrůvek, autobusová zastávka ve směru na Mariánské Lázně se o několik desítek metrů přesune. Kromě toho vzniknou i nové chodníky, takže lidé budou moci projít pohodlně až k místnímu hřbitovu. Součástí stavby je také odvodnění komunikace a úprava veřejného osvětlení. „Troufnu si říci, že tato stavba změní tvář obce," uvedla starostka.

„Osobně je mi to jedno,“ řekl jeden z oslovených řidičů. „Jezdím tudy často, takže vím, jak se Starou Vodou projíždí. Několikrát se mi dokonce stalo, že jsem před obcí sundával nohu z plynu a kamioňák za mnou začal troubit. Někteří tady předjíždí, je jim úplně jedno, že tady přecházejí děti. Prostě jedou. Jestli to má pomoci k bezpečnosti, proč ne,“ sdělil svůj názor.