Revitalizace sídliště Příbramská a Mikulášská bude stát 36,67 milionu korun bez DPH. „Zahájení stavby a předání staveniště je dle smlouvy o dílo k 1. březnu 2018, termínem dokončení stavebních prací a předání stavby je 31. říjen tohoto roku,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí Městského úřadu v Aši. „V sídlišti Příbramská, Mikulášská vznikne obytná zóna, nová parkovací stání, parkourové hřiště a komunikace pro pěší. Dále proběhne montáž nového veřejného osvětlení a položí se nová dešťová kanalizace,“ řekl mluvčí. Opraví se zde také komunikace z asfaltu a chodníky, které budou převážně asfaltové, jen v okolí kostela sv. Mikuláše ze žulových kostek. „Počítáno je s povrchem parkoviště z vegetačních tvárnic a zámkové dlažby. V sídlišti se vybuduje 133 parkovacích stání včetně 11 parkovacích míst vyhrazených pro osoby tělesně postižené,“ popsal mluvčí úpravy.

Místo stávajícího oploceného hřiště na míčové sporty vznikne nové parkourové hřiště se speciálním povrchem. „V rámci revitalizace přibude nové vybavení mobiliáře, jehož součástí jsou ocelovo-dřevěné lavičky, odpadkové koše, hrací prvky na parkourové hřiště, ocelové sušáky na prádlo, venkovní gril, posezení, stojany na kola a stůl na stolní tenis. Na závěr bude vysazena nová zeleň.“

Začne se také se stavbou parkoviště v Mírové ulici, které přijde na 3,64 milionu korun. „V Mírové se bude stavět nové parkoviště s kapacitou 12 šikmých parkovacích míst, včetně jednoho vyhrazeného parkovacího místa pro osoby tělesně postižené. Obnoví se také stávající parkoviště u Lidového domu, kde bude dalších 19 kolmých parkovacích míst, včetně jednoho vyhrazeného parkovacího místa pro osoby tělesně postižené. Projekt počítá také s novým veřejným osvětlením, novou dešťovou kanalizací a sadovými úpravami,“ podotkl Milan Vrbata. Hotovo má být na konci října 2018. Podél parkovacích míst vznikne nový chodník, který bude prodloužen směrem k Šumavské ulici a Tesařské ulici. Na obou koncích bude napojen na stávající chodník. Vykácené stromy a odstraněné keře nahradí nová výsadba.