Nejchladněji bylo první jarní ráno v Doksanech, kde nejnižší přízemní teplota klesla na – 11,9 °C, v Karlových Varech klesly přízemní mrazy na – 6,3 °C, v Chebu – 1,1 °C a Přimda hlásila – 3,4 °C.

Pro nadcházející dny předpovídají meteorologové teplo. Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Nejvyšší teploty 13 až 16 °C, na horách 9 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. V noci na čtvrtek bude skoro jasno až polojasno. Nejnižší teploty 4 až 1 °C a to i na horách. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Multižánrový hudební festival Povaleč ve Valči.
Letos se v kraji opět uskuteční řada kulturních akcí napříč žánry

Jak už dříve uvedl server uroda.cz, podle klimatických dat z let 1991–2021, je nejvyšší riziko výskytu přízemních mrazů v okresech Cheb, Karlovy Vary, Plzeň-město, Plzeň-sever, Sokolov a obecně ve vyšších polohách. Riziko je také v okresech Bruntál, Český Krumlov, Jablonec nad Nisou a Prachatice.

Dnes 20. března ráno ve 4:07 hodin nastala jarní rovnodennost, zítra už bude den o něco delší než noc. Pojmenování tohoto krásného ročního období vzniklo u nás od německého slova jar (Jahr). Praslovanský výraz pro jaro, vesna, byl odvozen z latinského ver.