Pro rodiče a příbuzné si připravili zajímavý program složený z předvádění toho, co se v práci se zvířaty naučili, druhá část se konala v hotelu, kde měli studenti klasický maturitní ples.

A jaké je vlastně další uplatnění absolventů? „Vzhledem k tomu, že všechno se točí kolem sportu a děti buď už mají licenci nebo si ji tady udělají, jdou spíš do oblasti sportu – trenérství, rozhodcování, eventuálně mohou pokračovat dál tím, že budou studovat veterinu nebo některý z dalších oborů,“ uvedla ředitelka školy Hana Zadinová. „Mohou pracovat jako vyučující, mistři odborného výcviku, nebo se dále věnují sportu.“

„Dál po škole uvažuji o fyzioterapii na vyšší odborné škole a ráda bych dělala hipoterapii, takže to spojím dohromady. Chci se také podívat do ciziny,“ řekla Kateřina Hroníková z Libé.

Zřizovatelem Jezdecké akademie je Václav Nágr. „Za minulého režimu se obecně předpokládalo, že vzdělání v jezdeckém sportu se týká pouze učňovských oborů,“ vysvětlil, proč se do toho pustil. Jeho akademie je jediná v republice a bere ročně maximálně 15 uchazečů.