V první vlně dostal kraj 975 vakcín, které jsou určeny pro zdravotníky, zaměstnance pobytových sociálních služeb a složek Integrovaného záchranného systému, tedy záchranáře, hasiče či policisty.

„Prioritní je pro nás v tuto chvíli zajistit akutní zdravotní péči v nemocnicích na území regionu, činnost záchranářů a dalších složek IZS, pracovníků v zařízeních následné péče, v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Proto budeme v Karlovarském kraji v první fázi očkovat právě zájemce z těchto profesí. Platí to i pro praktické lékaře a ambulantní specialisty,“ vysvětlil Josef März, uvolněný zastupitel Karlovarského kraje pro oblast zdravotnictví.

Kraj ve spolupráci s nemocnicemi nyní připravuje objednávkový systém očkování pro veřejnost. Zároveň s tím se pak stanoví ordinační doba očkovacích center. „Pro imobilní zájemce o očkování počítáme s výjezdy odběrového týmu záchranářů. Všechny informace, které budou občané k očkování potřebovat, včas zveřejníme. Očkování je jedinou cestou, jak můžeme vyhrát boj s koronavirem. Věříme proto, že tuto možnost využije hned po zdravotnících a ostatních vybraných profesích co největší počet našich občanů. Proces vakcinace nastavíme tak, aby lidé bezprostředně po aplikaci byli pod dozorem v očkovacím centru, a my jsme měli jistotu, že všechno zvládli v pořádku,“ dodal Josef März.

V lednu by měl Karlovarský kraj obdržet dalších 3x 975 dávek vakcín. Tato vakcína se aplikuje ve dvou dávkách, a to v rozmezí jednadvaceti dní.