Plní očekávání šli včera do škol mnozí prvňáčci z Chebska. Napětí cítili ale zajisté také zaměstnanci školy, kteří měli přes prázdniny mnoho práce.
Rušno bylo například na 5. Základní škole v Chebu. „V létě jsme museli provést totální rekonstrukci chlapeckých sociálek,“ uvedla Jitka Řehořová, ředitelka chebské 5. Základní školy Matěje Kopeckého. „Příští rok bychom chtěli opravit také dívčí, ale to samozřejmě záleží na tom, zda budeme mít dostatek financí. Letos jsme také pořídili myčku do jídelny a vybavili jsme celou jednu třídu,“ dodala ředitelka.
Na Americké škole děti žádné změny nepoznaly.
„Přes prázdniny jsme museli udělat nový komín,“ sdělil ředitel školy Bohumil Jecha. „Oprav jsme si užili minulý rok, protože to se zde uskutečnila celková rekonstrukce,“ dodal ředitel.
Finance ale často bývají důvodem toho, proč ředitelé nepovolí všechny změny, které by jistě učitelé i žáci přivítali. „Plánujeme koupi interaktivní tabule,“ sdělila Jitka Řehořová. „Musíme se řídit podle peněz.“ Ačkoliv musejí školáci používat klasické tabule, prvňáčky čeká výjimečné učení čtení. „Neučíme děti slabiky, ale celá slova čtou po jednotlivých písmenkách. To znamená, že již v polovině roku jsou děti schopné přečíst si například pohádku,“ vysvětlila ředitelka.
A jak děti na 5. Základní škole prožívaly svůj první den? Fotografie ze zahájení školního roku naleznete na internetových stránkách Deníku