Druzí se usmívají a jsou přístupní, ta třetí skupina lidí nám nadává,” řekla Zuzana Skálová, vedoucí centra KOTEC v Chebu, když vyrážela se skupinou dobrovolníků na chebské náměstí Krále Jiřího na druhou chebskou objímačku.
Nápad na objetí zdarma neboli Free hugs vznikl už v roce 2004.

„V roce 2004 přiletěl do Sydney Juan Mann. Když vystoupil z letadla a dostal se do terminálu, spatřil několik lidí, kterak se objímají se svými známými a jsou evidentně šťastni,” uvádí Wikipedie.

On sám ale neměl koho obejmout a tak si vzal velký papír, napsal na něj velkými písmeny FREE HUGS a vyšel do nejrušnější ulice v Sydney Pitt Street Mall. Zpočátku mu lidé nedůvěřovali, ale poté k němu přišla jedna stařenka a řekla mu, že jí ten den ráno umřel pes a je to přesně rok, co její jediná dcera zahynula po autonehodě. Juan ji objal a stařence se na tváři objevil úsměv. Poté se přidávali další a další lidé, které Juan objímal. V roce 2006 se video objevilo na Youtube, kam ho umístil člen skupiny Sick Puppies, společně s jejich písní All the same. Video se stalo ohromně populární a lidé začali dělat také své vlastní Free hugs.

Také chebským studentům lidé příliš nedůvěřovali. „Prý jsme trapní,” konstatovala jedna ze studentek Vyšší odborné školy (VOŠ) Cheb. Právě studentů VOŠ bylo mezi objímajícími nejvíc. Do centra města se jich vydalo více než dvacet.

„Na jaře, když jsme pořádali první Free hugs, nás bylo asi deset. Teď se obávám, že je nás příliš mnoho, tak abychom obyvatele města moc nevyděsili,” smála se Zuzana Skálová.

Když se skupina vydala s cedulemi do měst, nastalo přesně to, co předpovídala Skálová hned na začátku. Mnoho lidí se opravdu tvářilo, že jsou velmi zaujati jinou prací, další byli nepřátelští a ti, kteří se usmívali, byli nesmělí, aby přišli ke studentům sami.
„Nebojte se, to je objetí pro radost,” povzbuzovali studenti.

Našli se ovšem i tací, kteří se připojili k nadšení mládeže, jako například dělníci opravující chebský Špalíček.
„To se často nestává, aby nás objímalo tolik pěkných žen,” chválili si.