Již počtvrté se děti z Domu dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb vydaly na návštěvu do psího útulku v Horní Hraničné.

S sebou nesly jako obvykle pár dobrůtek pro zvířata, která šly společně vyvenčit. To ale znamenalo pro některé ze psů utrpení. Například Kešu, který je v útulku týden, se natolik sžil se svým spolubydlícím, že po celou dobu, co byl malý Ralf s dětmi venku, nešťastně plakal.

Již při poslední návštěvě měly ratolesti připravený zajímavý program, který na ně čekal také tentokrát. Ukázky výcviku psů, tahání na saních, možnost projít si celý objekt a vyjít si na procházku s chlupáčem na vodítku. To bylo to, nač se děti těšily už od prosince.

„Veliký dík paří Dominice Lokingové, která se nám celý den věnovala, odpovídala na všechny zvídavé otázky a šla s námi celou cestu od Sovy,“ poznamenala Radka Hurtová z DDM, organizátorka psích návštěv. „Ocenění si zaslouží také výcvikáři Miroslav Hrnčíř, Marie Redlichová a Jiří Koubek,“ vyjmenovala dál Hurtová. „V útulku nás zahřál výborný čajík, který uvařil Jaroslav Žahourek a čepoval Dušan Raffa,“ dodala. „Prožila jsem krásný den a těším se na další akci,“ uvedla na adresu výletníků Hurtová.

Potěšující také je, že se těchto již pravidelných cest do útulku účastní čím dál více ratolestí, a to nejen těch větších.

„Nejhezčí bylo, když nás tahal pes na saních,“ rozplývala se děvčata, která si vyšla na cestu do útulku také.

Původně představitelé Chebu uvažovali, že přestěhují útulek blíž k městu. Tento plán nevyšel, ale jak se ukazuje, lidé si do něj našli cestu i tak. Někdy se dá říci spíš bohužel. Například již zmíněný pejsek Ralf. K útulku přijel muž v modrém autě, psa ve věku asi půl roku prostě přehodil přes plot a odjel.