Nejen nechtěných štěňat, ale i dospělých čistokrevných psů se zbavují někteří lidé na Chebsku. Právě v této době se v psím útulku v Horní Hraničné nacházejí dvě fenky plemene dobrman, anglický kokršpaněl, pudlice a zlatý retríver.

Obě dobrmanky se pohybovaly po Odravě, odkud také byly do útulku dopraveny. Starší, osmiletá Agina je dokonce vycvičená. „Je velmi poslušná, umí základní povely, obraty na místě a další,“ popsala ošetřovatelka útulku Marie Lokingová. Má sice nádor na břiše, ale podle veterinárního lékaře je odstranitelný bez následků.
Mladší, tříletá Agáta je také poslušná a vychovaná. „Vypadá to, že jsou obě zvyklé žít v bytě, vyhledávají pohodlí. Na Agátě je vidět, že měla alespoň jednou štěňata.“

Smutný osud potkal rovněž dvouměsíční štěně bíločerného křížence. „Přivezla nám ho sem paní od chebského Kauflandu. Na parkoviště přijelo auto, lidé vysadili pejska a odjeli.“ Psík dostal jméno Kuba a vypadá to, že bude středního až většího vzrůstu.

V polovině týdne přivezli chebští městští strážníci do Hraničné také mladého, asi destiměsíčního psa zlatého retívra. Je velmi hravý a temperamentní. Měl na krku černý kožený obojek. Pokud jej majitel postrádá, může kontaktovat útulek na telefonním čísle 354 434 722. Na nové majitele ovšem čekají i další psíci. Pětiletá pudlice Nýna, roční Rony, asi rok a půl starý kokršpaněl Ben. Otevírací doba útulku je pondělí až čtvrtek 8 - 14. 45 hodin, pátek 8 - 12. 45 hodin, sobota 9 - 15. 30 hodin. Další fotografie a popisky psů najdete na našich internetových stránkách.