Ač tomu počasí v posledních hodinách nenasvědčuje, začaly letní prázdniny a jak jinak vyrazit na výlet než na kole. Pokud žádné nevlastníte, můžete si ho vypůjčit na chebském nádraží.

Tříměsíční zkušební provoz půjčovny kol prokázal, že je o tuto službu zájem.

„Kola se půjčovala od prvních dnů se vzestupným trendem. Evidujeme 130 výpůjček, nejvíce v Karlových Varech a v Mariánských Lázních. To odpovídá našemu předpokladu, že o kola budou mít zájem hosté lázní,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech.

O půjčovny se zasloužil velkou měrou také Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

„Karlovarský kraj byl jedním ze čtyř regionů, kde dosud cyklopůjčovny nefungovaly, proto jsme rádi, že toto bílé místo zaplníme a naše nabídka pro vyznavače cykloturistiky se ještě rozšíří. Kromě podpory budování a údržby cyklotras, oblíbeného internetového Cykloportálu a pravidelných příspěvků na značení tras je to další důležitý krok v naplňování krajské strategie rozvoje cyklistiky a cykloturistiky,“ zdůraznil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

Poslední školní den si také oba jmenovaní pánové vyjeli na kole, i když lilo jako z konve.

Pro zapůjčení kola stačí dva platné osobní doklady, uzavření nájemní smlouvy, zaplacení půjčovného a složení kauce. Kolo je možné vrátit na jiné železniční stanici, než si ho zájemce půjčil.

V půjčovnách ČD je k dispozici třicet kvalitních, zcela nových kol, a to v pánské i dámské verzi. Jde o kola trekingová a horská.