S mimořádným zájmem o aktivní pohyb se setkala sportovní akce, uspořádaná v sobotu u příležitosti oslav 20 let pádu železné opony - přeshraniční půlmaratón Cheb-Waldsassen a 9. waldsassenský běh městem. „Docela mě překvapilo, kolik lidí běhá,“ netajil chebský starosta MUDr. Jan Svoboda, který hlavní závod od nádraží v Chebu odstartoval.

Z celkem 462 účastníků z Chebu vyrazilo na trať dlouhou 21,1 km 91 běžců a 92 cyklistů. Zatímco na kole zvítězili Němci (Georg Preisinger: 39.50 min. a Susane Birkner: 58 min.), kterým se dařilo i mezi běžci v mužské kategorii (Jürgen Steiner: 1.19 hod.), v ženské části závodu dominovala Češka - 28letá Miriam Marusiaková z Prahy (1.36 hod.). Ta se stala i celkovou vítězkou Poháru běhu bez hranic, tvořeného ze tří přeshraničních závodů: novohradského, stožeckého a waldsassenského. Z běžců-Čechů byl nejlepší Tomáš Kozina z Domažlic (1.23 hod.), který získal bronz, hned za ním se umístil Cheban, 35letý Jiří Stehlík (1.25 hod.). Jemu i všem ostatním, kteří si na vybrané trati (další okruhy: 9,2 km, 4,6 km, 2 km, 500 m) splnili svá předsevzetí, blahopřejeme!

„Děkuji touto cestou Policii ČR, chebským strážníkům a technickým službám Chetes za perfektní zajištění závodu. Trať byla výborná, i počasí nám přálo, všude panovala dobrá nálada,“ uvedl za organizátory půlmaratonu MUDr. Karel Tyrpekl. „Dohodnut již byl i termín pro příští ročník, 2.10.2010, který bude mít stejný charakter jako ten letošní.“

Město Cheb akci podpořilo příspěvkem ve výši 20 tisíc korun.