Na sto padesát dětí se společně se svými rodiči vydalo uplynulý víkend na pochod Poohřím až k hotelu Stein u přehrady Skalka. Důvod? Pohádková cesta nabitá úkoly a hrami, kterou pro svoje svěřence každoročně pořádají učitelky z Mateřské školy Malé náměstí v Chebu.

„Na pohádkový výlet se všichni těší už od zimy. Na naší škole už patří každoroční pochod k tradici,“ řekla ředitelka Věra Pechrová. „V uplynulých letech jsme pro děti chystali cestu pohádkovým lesem. Tady se setkávaly s různými pohádkovými postavičkami. Například pomáhaly víle Amálce naplnit vodou studánku, soutěžily o perníček u domku čarodějnice nebo lovily vodníkovi v rybníčku rybky. Už vloni však děti namísto za pohádnou zamířily do lesa za indiány. Dozvěděly se leccos a indiánském písmu, o jejich životě a zvycích. Letos pro změnu putovaly s Krtečkem.

„Na cestě děti plnily různé úkoly a soutěžily, ale zároveň se leccos naučily. Prohlédly si lupou broučky, poznávaly luční květiny, třídily odpad. Celá akce byla pěkně připravená, za to patří všem velký dík. Bylo sice úmorné vedro, ale děti si to opravdu užívaly,“ řekla Zdenka Denková, která se za Krtečkem vydala v doprovodu šestileté Michaelky a tříleté Nikolky. „Bylo to moc prima. Hlavně sázení stromku. Příští rok půjdu určitě zas,“ těší se i osmiletý Jiřík.