Sbor dobrovolných hasičů (SDH) z chebských Hájů se konečně dočkal. Jedno velké staveniště, které v poslední době připomínala jejich zbrojnice, prošlo kolaudací. Zbývá jen smontovat skříně v šatně. Hasiči se dočkali prodloužené garáže, nové šatny pro výjezdové družstvo, v nově přistavěném patře vznikla klubovna. Ta stará musela ustoupit již zmíněné garáži a šatně.

„Většinu práce děláme vlastními silami, jen na odborné instalace si zveme firmy,“ poznamenal starosta sboru Jan Bureš. Mezi odborné práce patřily například nová posuvná vrata u garáže.

Původní rozpočet na přestavbu zbrojnice činil 1,2 milionu korun. „V tuto chvíli nejsme schopni říct, kolik peněz vlastně město Cheb do přestavby investovalo,“ informoval Václav Počta z SDH Háje. „Už se tady nemusíme vyhýbat lešení,“ smál se.

Jak to nyní v hasičárně vypadá se mohli přesvědčit všichni, kdo přišli na středeční Den otevřených dveří. První si upravené zázemí ale vyzkoušely děti a pracovnice Domu dětí a mládeže Sova Cheb při víkendové Drakiádě. Do hasičárny totiž nepršelo.