Jak se jednou dveře poboček České pošty dočasně zavřou, otevření se patrně nedočkají. Přesně tak hovoří lidé, kterých se dočasné uzavření poboček České pošty dotýká. Světlou výjimkou je pošta v Dolním Žandově, kterou po měsíci mohli opět lidé začít využívat. Znovuotevření se měla dočkat i dočasně uzavřená pobočka v Nebanicích.

Na jaře se totiž rozhodlo o jejím otevření. „Do dnešního dne se nepodařilo obsadit volnou pozici," posteskla si starostka Nebanic Jitka Vlková. „Na výběrové řízení poslala tři kandidáty." Přitom pro Nebanické je pošta velice důležitá. Zvláště starší občané služby České pošty hojně využívali. „V Nebanicích jsme pořádali výběrové řízení," řekla Marta Selicharová, mluvčí České pošty. „Na něj jsme pozvali dva kandidáty, ani jeden se nedostavil. Poté starostka doporučila zájemce. Jeden nevyhovoval požadavkům," přiblížila Selicharová. Druhou kandidátku pošta přijala. „Po dvou dnech ale ukončila na vlastní žádost pracovní poměr. "

Ani města a obce na Sokolovsku se nevyhnuly zavírání menších poboček. Příkladem je Bublava, Stříbrná nebo Dolní Rotava. Naopak zachránit poštu se podařilo v Jindřichovicích. To ale na úkor města. „Nechtěli jsme o poštu přijít. Nakonec jsme přistoupili na to, že poště budeme doplácet nájemné v budově, kde pobočku provozuje. Stojí nás to 52 tisíc korun ročně," sdělila starostka obce Anna Polívková. Na řadě míst si zvykají na motorizovanou poštu, která za nimi jezdí. Stěžují si ale na to, že jim pošťačky neustále nabízejí produkty pošty, i když je už několikrát odmítli.

Dvě hodiny dopoledne, jednu odpoledne. To je čas, který mají vyhrazený na návštěvu pošty lidé v malém Otročíně na Karlovarsku. „V sobotu a v neděli je zavřeno, ale pokud bude tento rozsah zachován, budeme spokojeni," řekla Deníku starostka Otročína Marie Šašková.V případě dalšího omezení provozní doby by podle ní měli místní problémy. „Je tady řada starších, kteří mají na poště účty, chodí tam pro důchody. Pošta tady svým způsobem funguje jako banka," vysvětlila.