Nezodpovědných řidičů je na Chebsku stále mnoho. Obce se proto proti těmto neopatrným šoférům snaží bránit různými dostupnými prostředky, mezi které patří i trvale umístěný radar na měření rychlosti.

„Radar našemu městu určitě pomohl," řekl tajemník Františkových Lázní Miroslav Jiřina. „Určitě se najdou i tací, kteří rychlost i přesto porušují. To jsou hlavně místní řidiči a je jich málo. Pro cizince radar slouží hlavně jako informační, protože díky němu vědí, jak rychle mohou v lázeňském městě jet," vysvětlil.

Další obcí, které radar značně pomohl, je také Zádub Závišín. „Naše obce leží v místech, kam nejdou dát retardéry ani jiné ochranné prvky," řekl starosta Jiří Nešpor. „Proto byl radar jediným řešením a musím říct, že opravdu pomáhá. Vidím to i sám na sobě, díky měřiči si za volantem uvědomím, že musím například snížit rychlost. Je to vážně výborné řešení za velmi slušné peníze. A jelikož tady nemáme chodníky, je bezpečnost opravdu důležitá."

I v Drmoulu mají radar, ale před lety přišli se zajímavou inovací. Mají zde totiž umělého policejního strážníka, který ´hlídá´ provoz na hlavní třídě. „Řidiči strážníka dost respektují," řekla místní Renata Kuncová. „Je fakt, že lidé z Drmoulu už se ho tolik nebojí, radar přesto i tak splňuje svou funkci," podotkla.

Velká Hleďsebe si spíš než radar nemůže vynachválit nový kruhový objezd, který je před Velkou Hleďsebí. „Díky nově vybudovanému objezdu přes Hleďsebi nejezdí tolik aut a řidiče donutí zpomalit," vysvětlil starosta obce Bohumil Kovařík. „Radar také pomáhá, ale jen u zodpovědných řidičů," dodal.

Chválí si je také odborníci. „Z pohledu státní policie jsou tato zařízení velmi dobrá věc," uvedla policejní mluvčí Andrea Kávová. „Fungují jako preventivní opatření a doplňují svislé dopravní značení," doplnila.