Vedení města se zabývá nedostatkem označení ulic a některých domů. Radnice bude k řešení problému vyzývat majitele nemovitostí i technické služby. Problém souvisí s orientací záchranných složek i hranických hostů.

„Po pořízení pasportizace jsme zjistili, že označení ulic chybí prakticky všude," informoval hranický starosta Miroslav Picka. „Veliké nedostatky jsme také zaznamenali u evidenčních a popisných čísel domů."

Řádné označení domů je povinností pro všechny jejich majitele ze zákona. Proto je tamní radnice bude vyzývat, aby problém řešili.

„Občanům hodláme s označením jejich domů pomoci. Umožníme jim, aby je objednali skrze náš městský úřad. Děláme to hlavně proto, aby s tím neměli tolik starostí," uvedl Miroslav Picka.

Starosta Hranic už také zadal pracovníkům technických služeb, aby zmapovali označení a místa, kam se tabule s označením ulic umístí. To bude prý vyžadovat i dohodu s majiteli nemovitostí, kam se cedule zavěsí. „Pojmenování ulic je naštěstí dáno, a obyvatel se tak netýká komplikovaná výměna živnostenských listů a dalších věcí," nastínil starosta. K pojmenování ulic došlo po roce 1989. Čísla hranických domů se v minulosti řadila podle data výstavby nemovitosti. Proto na sebe tedy v ulicích ani často nenavazují. Podle místních občanů je velice důležité zajistit řádné označení ulic i domů.