Historická budova je v havarijním stavu a na její rekonstrukci je třeba zhruba čtvrt miliardy korun. Zastupitelé schválili před rokem rekonstrukci objektu a odmítli stavbu nového správního centra. Nyní se ale našel subjekt, který projevil o budovu zájem. A to přimělo zastupitele k tomu, aby schválili vypracování nového znaleckého posudku a následné vypsání záměru prodeje budovy. Právě toto rozhodnutí vyvolalo ve městě paniku a strach. „Prodej radnice jsme neschválili, pouze vypsání záměru prodeje,“ uvedl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. „Přišla nám neoficiální nabídka na odkup. Subjekt by objekt zrekonstruoval a jeho část pronajal městu. Je to cesta, jak ušetřit 300 milionů korun a nezadlužit se na patnáct dvacet let. Zájem společnosti je zatím pouze neoficiální,“ řekl starosta.

„Radnice se neprodávají, to bylo první, co mi lidé řekli,“ uvedla Ludmila Míková, členka petičního výboru, na jednání zastupitelstva. „Budova nemá jen finanční hodnotu, má svou hodnotu kulturně-historickou i urbanistickou. Město by mělo jít příkladem ostatním investorům v péči o budovy,“ sdělila. Hodnota radnice se vzhledem ke špatnému stavu během sedmi let snížila. V roce 2012, kdy město poprvé uvažovalo o prodeji, činila 80 milionů, nynější odhad je 40 milionů korun. Stav radnice řeší město už několik let. Před více než třemi lety sondy v kancelářích ukázaly změny na konstrukcích. Zanedbanou údržbou utrpěl i suterén a celá budova je mokrá a na oddalování řešení už nebyl čas. Mariánské Lázně tak stály před výběrem ze dvou možností. Buď rekonstruovat současnou, notně zanedbanou budovu městského úřadu, nebo uvažovat o výstavbě nového správního centra. Zastupitelé se nakonec loni v únoru přiklonili k rekonstrukci.

Jak vypadá sopečná struska anebo výrobky z taveného čediče? Nejen na tyto otázky odpovídá unikátní výstava, která je k vidění v Muzeu Karlovy Vary.
Výstava odhaluje tajemství sopek