„Poslední úředníci se přemístí do náhradních prostor v administrativní budově v Příčné ulici nedaleko mariánskolázeňského nádraží,“ sdělil místostarosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. Tam najde azyl odbor živnostenský a životního prostředí, matrika, podatelna a stavební úřad.

Zahájení přípravy na rekonstrukci ve chvíli, kdy se budova vylidní, tak už nebude nic bránit. „Během ledna bychom měli dostat upravenou studii proveditelnosti,“ řekl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Poté, co ji zastupitelé projednají, bude město vyhlašovat výběrové řízení na projektovou dokumentaci.

„V letošním roce máme na projektovou dokumentaci vyčleněno osm milionů korun,“ uvedl starosta. „Pevně doufám, že příští rok bude hotová a v roce 2022 bude moci dojít k zahájení rekonstrukce,“ řekl Martin Kalina.

Ilustrační foto.
Cheb investuje přes 370 milionů korun

Mariánskolázeňská radnice, která je už léta v havarijním stavu, potřebuje nákladnou rekonstrukci. Její náklady jsou zatím vyčísleny na zhruba čtvrt miliardy korun. Stav radnice řeší město už několik let. Před více než čtyřmi lety sondy v kancelářích ukázaly změny na konstrukcích. Zanedbanou údržbou utrpěl i suterén a celá budova je mokrá.

Na oddalování řešení tak už nebyl čas. Mariánské Lázně stály před výběrem ze dvou možností. Buď rekonstruovat současnou, notně zanedbanou budovu, nebo uvažovat o výstavbě zcela nového moderního správního centra.

Zastupitelé se nakonec předloni v únoru přiklonili k rekonstrukci. Tu si přáli i obyvatelé Mariánských Lázní, a dokonce sepsali petici za zachování radnice. Postupně se tak začala radnice vylidňovat a odbory se přesunuly do různých objektů po celém městě.

Kde sídlí odbory

Objekt v Příčné ulici odbor živnostenský a životního prostředí, matrika, podatelna a stavební úřad

Dům Chopin odbor rozvoje, lázeňství a cestovního ruchu

Budova Terezián starosta a místostarostové, útvar tajemníka, odbor majetkový, odbor investic a dotací a odbor dopravy a vnitřních věcí

Domov pro seniory a dům s pečovatelskou službou- odbor sociálních věcí

Objekt v Chebské ulici občanské průkazy, cestovní doklady a řidičáky, evidence obyvatel, registr vozidel nebo drážní a dopravní úřad

Základní škola Úšovice odbor školství

Do iniciativy Sázíme budoucnost se zapojili například i v Drmoule.
FOTO: Sázíme budoucnost atakuje hranici půl milionu stromů