Do velké zasedačky se totiž přestěhovali úředníci ze zasažených kanceláří. Archivy registru vozidel jsou ale pro podlahu zastupitelského sálu těžké. „S největší pravděpodobností dojde k vymístění registru mimo objekt radnice,“ informoval starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák.

Problémy začaly při rekonstrukci dvou kanceláří v prvním patře zadního traktu mariánskolázeňské radnice. „Tam se zjistila dřevomorka a navrhl se způsob opravy stropů,“ přiblížil situaci starosta.Jenže napadení dřevokaznou houbou je mnohem hlubší, než se čekalo. Ukázalo se totiž, že napadení se týká více místností. „Už se jedná o čtyři kanceláře,“ přiblížil starosta. Město tak muselo místo plánovaného půl milionu korun uvolnit na rekonstrukci o dva miliony korun více.

Ilustrační foto.
Park Boheminium chystá opravdu nabité prázdniny

Stav radnice v Mariánských Lázních je přitom už dlouhodobě žalostný. Objekt byl řadu let zanedbáván a teď městu jeho dlouhodobou nevšímavost vrací. Trámy jsou zasažené dřevomorkou, v nejhorším stavu je krovová konstrukce, ani suterén není v nejlepším stavu a celá budova je mokrá.

Vedení města tak stojí před otázkou, zda postavit nové správní centrum, nebo rekonstruovat současnou budovu. Nová budova by přitom stála zhruba dvě stě milionů korun, rekonstrukce stávajícího objektu možná i více. Navíc nejsou náhradní prostory, do kterých by se úředníci po dobu rekonstrukce přestěhovali.

Při výstavbě nové radnice by ale ta současná zůstala bez využití. „Nechávat po sobě chátrající budovu je ale nezodpovědnost,“ řekl starosta. Město už vypsalo záměr prodeje budovy městského úřadu, tu ale zatím nikdo koupit nechce.