A stěhování čeká i vedení. Někteří zaměstnanci města se přesunou do budovy, která patří Karlovarskému kraji. Jiní pak budou sídlit v budově Slovan. V náhradních prostorách zůstanou úředníci po dobu celkové rekonstrukce městského úřadu.

Některé odbory, které sídlily v nejpoškozenější části mariánskolázeňské radnice, se přestěhovaly už v minulých měsících. Nyní zbývalo vyřešit otázku, kam se zbývajícími úředníky a také vedením Mariánských Lázní. „Karlovarský kraj nám objekt Terezián zapůjčil na deset let,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. „Přesun nebude ale tak jednoduchý, jak jsme původně mysleli, a práce budou trošičku dražší, než se předpokládalo. Musíme si zajistit přestavby a adaptační práce. Abychom mohli v Tereziánu po dobu rekonstrukce pobývat, vyjde to město na čtyři miliony,“ uvedl starosta. Ani objekt bývalého internátu ale nepojme všechny zbývající úředníky.

„Vedle Tereziánu se úředníci budou stěhovat do městské budovy Slovan naproti městskému bazénu,“ přiblížil situaci kolem stěhování Martin Kalina.

Radnice tak bude v budoucnu sídlit na pěti adresách. Už letos v únoru se přestěhoval odbor školství do základní školy Jih, odbor dopravy úřaduje v Bytovu a odbor sociálních věcí pak v domově důchodců.

Po přesunutí se ale hned s kompletní rekonstrukcí nezačne. „Předpokládám, že bude určitá časová prodleva mezi tím, než se radnice vybydlí a než se začne pracovat. Momentálně finišují přípravné práce pro zadání vyhotovitele projektové dokumentace, pak bychom měli získat stavební povolení,“ řekl starosta.

Havarijní stav radnice řeší město už několik let. Už minulé vedení přemýšlelo o výstavbě nové radnice. Opravdu alarmující zprávy pak přišly před více jak dvěma lety, kdy sondy v kancelářích ukázaly změny na konstrukcích.Zanedbanou údržbou utrpěl i suterén a celá budova je mokrá a na oddalování řešení už nebyl čas.

Mariánské Lázně tak stály před výběrem ze dvou možností. Buď rekonstruovat současnou, notně zanedbanou budovu městského úřadu, nebo uvažovat o výstavbě nového správního centra.

Zastupitelé se nakonec letos v únoru přiklonili k celkové rekonstrukci. Hrubý odhad nákladů se podle studie proveditelnosti bude pohybovat okolo 200 milionů korun.