Nikdo z místních už nevěřil tomu, že se stane zázrak a dojde k otevření dočasně uzavřené mnichovské pobočky České pošty. Zázraky se ale občas dějí a občané Mnichova zase mají svou poštu.

Velkou zásluhu na znovuotevření pobočky má podle starosty Mnichova Jiřího Křenčila bývalý hejtman Karlovarského kraje a nynější poslanec České republiky Josef Novotný. „Velmi mi pomohl," řekl starosta. „Díky němu se několikrát uskutečnila schůzka s vedením České pošty, při které jsme se snažili řešit svízelnou situaci."

Pošta v Mnichově byla před více jak čtyřmi lety dočasně uzavřená kvůli tomu, že v soukromém domě, kde kdysi sídlila, panovaly špatné hygienické podmínky. Mnichovským tak nastalo velmi komplikované období. Pokud potřebovali do města na poštu, museli dojíždět a cesta je stála nejen peníze, ale také čas. Navíc spoustu z nich Česká pošta nalákala na své produkty, kterých využili hlavně kvůli tomu, že nemuseli nikam dojíždět a vše si zařídili v pohodlí.

Obec se léta snažila situaci kolem dočasně uzavřené pobočky vyřešit a nabídla poště své prostory. „Naproti obecnímu úřadu máme jeden bytový dům," přiblížil Jiří Křenčil s tím, že obec nechala na vlastní náklady prostory pro pobočku zrekonstruovat. „Máme velkou radost, že se tento krok povedl a naši občané mají pobočku zase v obci. Myslím, že i oni toto kvitují. Spousta z nich se už byla v nových prostorách podívat," dodal Jiří Křenčil.

Na Chebsku jde už o druhou dočasně uzavřenou pobočku, kterou Česká pošta znovu otevřela. Už v září se z pobočky radovali v Nebanicích, kde byli také delší čas bez pošty. „Do poslední chvíle jsme nevěřili, že se podaří znovuotevření docílit," řekla tehdy starostka Nebanic Jitka Vlková. „Po obci zavládla ohromná radost a musím říct, že je to i zásluha Deníku, který o našem problému hodně psal," uvedla Vlková s tím, že zvlášť důležitá je pošta pro starší občany, ale také obyvatele okolních obcí.