Užít si pravý africký večer a noc mohly děti z Chebu a okolí v chebském Domě dětí a mládeže Sova (DDM). V pořadí již 8. ročník takzvané nocovky přilákal desítky zájemců. Caparti si vyráběli masky, kreslili africká témata, vyprávěli si africké příběhy a mnoho dalšího.

„Nocovka se tentokrát soustředila na Afriku, a to proto, že se právě všechny nocovky soustředí na nejrůznější kontinenty světa,“ řekla organizátorka nocovky Eva Pupáková. Malí návštěvníci se tak dostali již do Austrálie nebo Latinské Ameriky. Ratolesti se seznamovaly s domorodými obyvateli v Africe. „Naším hlavním úkolem bylo pracovat s příběhem malého černouška, který žije v domorodé osadě a má tam svůj kmen. A celá akce byla detektivním příběhem, který děti zaměstnával až do jedenácté hodiny večerní,“ pospala Pupáková.

Děti akce velmi zaujala. „Nocovka mě moc bavila. Chodím sem na podobné akce už mnoho let,“ řekla desetiletá Yvona Stolařová z Chebu. „Ze všeho nejvíce mě bavilo tvoření afrických masek z keramiky,“ dodala. Všichni přítomní se naučili africkým zvykům, poznali obyvatele afrického kontinentu. „Založili si i malou černoškou vesnici a zachraňovali pak i lékaře, který jim přijel léčit děti, před šamany,“dodala Pupáková. „Mně se nejvíc líbilo, že jsme mohli být dlouho vzhůru. Já jsem šel spát kolem půlnoci,“ řekl pětiletý Míša Bařina z Chebu.