Toto zařízení totiž vyhrálo první cenu v soutěži obchodu Tesco s názvem Vy rozhodujete, my pomáháme. Ta se uskutečnila přímo v obchodním domě po dobu několika týdnů.

Lidé tu za nákup získali kartonové žetony, které házeli do připravených tubusů u východu z obchodu. Lubský dům dětí získal celkem 11 118 hlasů od nakupujících a to mu otevřelo dveře k výhře 30 tisíc korun. A co chce s penězi družina udělat? Hlavním cílem bude v rámci společných aktivit DDM a ŠD Luby přispět ke koordinovaným volnočasovým činnostem dětí a posílit vztah k chebskému regionu.

„V návaznosti na program jsme v uplynulých dnech absolvovali ve spolupráci s Muzeem Cheb zážitkový program s názvem Botanicko-přírodovědná a archeologická exkurze,“ konstatovala ředitelka Domu dětí a mládeže a školní družiny Luby Olga Taušnerová. Ratolesti se seznámily s muzejními prostory i se současnou výstavou Poohří za času lovců a sběračů. Zde si mohly vzít některé historické skvosty dokonce do ruky a lidově si je osahat, aby věděly, co všechno lidé v pravěku ke svému životu potřebovali.

Ilustrační foto
Neshodli se na péči o dítě, zamkl tedy muže a jeho známou v garáži

„Dětem jsme spolu s pracovníky muzea představili i bobří hráze u Pomezné, tvrz v Pomezné, která prošla v uplynulých měsících rekonstrukcí,“ popsala Olga Taušnerová. Kromě jiného se mohly děti podívat i k pravěkému pohřebišti chebské skupiny popelnicových polí.

Zbytek peněz dům dětí a mládeže využije při dalších výletech po okolí, aby se děti seznámily a na vlastní oči spatřily historická místa, popřípadě místa, která jsou určitým způsobem v regionu zajímavá.

„Část peněz bychom využili i k nákupu nových deskových her, čímž bychom rádi oživili každodenní program ve školní družině,“ konstatovala Olga Taušnerová.

A co se dětem při exkurzi v Muzeu Cheb nejvíce líbilo? „Velmi se mi líbily vystavené kameny a šípy. Bylo zajímavé vidět, že na šípy používali neandrtálci smůlu, aby hrot do šípu připevnili,“ řekl jedenáctiletý Tadeáš Ujvary.

Pervitin. Ilustrační foto.
Distributoři pervitinu za mřížemi