Nové herní prvky si mohou užívat děti do dvanácti let na chebském sídlišti Skalka. Jejich maminky se shodují, že něco takového tu chybělo už dlouho. Ratolesti jsou z houpaček, klouzaček a prolézaček nadšené. Rodiče by ještě rádi uvítali v blízkosti hřiště odpadkový koš.

„Jsem určitě ráda, že se tu takové hřiště objevilo," řekla jedna z maminek, Iveta Míšanková z Chebu. „Sice tu jedno hřiště je, ale to se nachází na druhé straně sídliště," podotkla. „Ještě bych vedle něj uvítala odpadkový koš," poznamenala Iveta Míšanková.

Chebská radnice zatím žádné další hřiště ve městě neplánuje. „V tomto případě nešlo o zbudování nového hřiště v ulici Do Zátiší, ale obnovení hřiště původního v této lokalitě. Investice to nebyla vysoká něco přes 200 tisíc korun," řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová s tím, že se nedaleko, v Lesní ulici, nachází hřiště Hirundo.

Hlavním úkolem bylo, aby hřiště nebylo příliš drahé.

„Ve snaze obnovit zmíněné původní hřiště vybrali pracovníci našeho oddělení místního hospodářství jen několik cenově nenáročných herních prvků. Existují určitě hezčí, ale každý za asi 450 tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Z nově instalovaných houpaček, klouzačky a pískoviště se radovali hlavně ti nejmenší.

„Moc se mi tu líbí," usmála se tříletá Barunka Čechová z Chebu. „Byla jsem na pískovišti, na klouzačce a na houpačce. Všechno bylo super," dodala.

Zanedlouho si děti budou moci vyzkoušet další herní prvky v areálu nové Krajinky. „V současné době se buduje dětské vodní hřiště v Poohří, o výstavbě dalšího hřiště ve městě se nyní neuvažuje. V Chebu máme 26 dětských hřišť, jen každodenní úklid a nejnutnější údržba stojí 70 tisíc měsíčně. Povinné revize a opravy pak vyžadují další vysoké náklady," dodala mluvčí chebské radnice.