Maškarní reje, plesy a karnevaly v současné době zaměstnávají všechny děti na Chebsku. Ty chtějí pochopitelně zazářit v co nejlepší a nejoriginálnější masce.

Tématické karnevaly připravil například Dům dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb. Jeden nesl název Loupežnický rej. ,,.Alena Fialová a kolegové z DDM Sova se nechali inspirovat pohádkou Lotrando a Zubejda,“ uvedla Alena Průšová z DDM.

Druhý se nesl v duchu království Solimánského. „Malí návštěvníci chodili po perských kobercích a snažili se rozesmát všelijakým způsobem princeznu solimánskou,“ poznamenala Průšová.

Nechyběly soutěže, tanec, různá vystoupení, odměny pro děti.

„Při odchodu domů byly vidět usměvavé tvářičky a spokojené pohledy dětí,“ dodala s radostí Průšová.

Veselého reje si užili ale také klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením, týdenního a denního stacionáře Mája (dále jen Mája). Ti se sešli v sále v Kamenné ulici 40.

Ani tady nechyběla tombola a soutěže, ale nejprve se museli všichni nalíčit. „Moc se mi líbí tahle tvářenka,“ poznamenala dvacetiletá Markétka, bývalá klientka Máji. Přijala pozvání na maškarní a moc se jí tu líbilo. „S kostýmem mi pomáhaly tety,“ pochlubila se fialkovými šaty s korunkou. U zrcadla se sešla s jedenáctiletou čerticí Míšou.

Když se všichni rozhýbali úvodními písničkami, mohli začít s hrami a čekalo se ještě na další pozvané a na slíbené ukázky bojových sportů.

„Děti se dobře baví, a to je důležité,“ poznamenala teta Andrea Ungrová.