Boj proti zneužívání drog dětmi, to nemusí být ´pouze´ besedy a nejrůznější rozpravy školáků s odborníky. Ten překvapivější způsob potírání tohoto nešvaru předvedli včera policisté ve františkolázeňské základní škole (ZŠ). Drogy zde však nenašli!

Na popud starosty Františkových Lázní Ivo Mlátilíka a nového vedoucího obvodního oddělení Policie České republiky ve Františkových Lázní Viléma Šulcka vyrazili v osm hodin ráno do ZŠ policisté, strážníci i psovodi ze služby pohraniční a cizinecké policie Lenka Brožová a Karel Křemen se svými psy Darilem a Scoobym (specialisty na vyhledávaní drog).

„Jsme zřizovatelem školy a v posledním období se množily zprávy, že děti drogy konzumují a dokonce jsou zapleteny do nejrůznějších obchodů souvisejících s touto problematikou,“ uvedl Mlátilík. „Požádal jsem vedoucího místních obvodních policistů o spolupráci, kterou mimochodem musím pochválit. Rád bych, aby naše preventivní akce vyzněla jako vzkaz všem lidem zabývajícím se touto problematikou, že v boji s drogami budeme pokračovat.“

Podle vedoucího františkolázeňských obvodních policistů Šulcka je důležitá prevence a určitá výstraha školákům, že nečekaná ´návštěva´ specialistů na vyhledávaní omamných a psychotropních látek se může kdykoliv opakovat.

Komentář k tomuto článku najdete zde: