VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Receptem na dlouhé manželství je prý tolerance

Cheb - Šedesát let společného života mají za sebou Anna a Ludvík Maršíčkovi z Chebu.

18.9.2014
SDÍLEJ:

MANŽELÉ ANNA A LUDVÍK MARŠÍČKOVI z Chebu oslavili šedesát let společného života. Foto: Foto: archív rodiny

Diamantovou svatbu oslavili se svými dětmi, vnoučaty a pravnoučaty v Lipoltově, kde dlouhá léta žili. Nyní bydlí v Chebu. Vychovali celkem tři dcery, mají sedm vnoučat a čtyři pravnoučata. Zárukou společně strávených let je podle nich hodně lásky, tolerance a úcty jednoho k druhému.

„Já jsem se narodil v Leštině u Tábora, moje manželka v Rumunsku," uvedl Ludvík Maršíček.

Poprvé se spatřili na zábavě nedaleko Chebu. „Seznámili jsme se v roce 1953 na taneční zábavě ve Dřenici u Chebu a už tehdy přeskočila mezi námi pomyslná jiskřička," doplnila Anna Maršíčková.

Ludvík Maršíček pracoval celý život jako kovář a jeho choť byla zaměstnaná v zemědělství. Během společně trávených let zavítali i několikrát k moři.

„I když jsme žili na vesnici a pracovali v zemědělství, vždy jsme si udělali čas pro své děti, jezdili po Čechách, kde jsme navštěvovali hrady a zámky," vyprávěla Anna Maršíčková.

„Dovolenou jsme si užívali v Rumunsku, Maďarsku, Německu. Cestovali jsme často autem s celou rodinou. Já se domluvím německy, má žena zase slovensky," uvedl Ludvík Maršíček. A co by doporučili současným novomanželům? „Dnešním mladým doporučujeme, aby si vážili jeden druhého a měli hodně trpělivosti a nedělali hned unáhlená rozhodnutí. Doba je hrozně uspěchaná, mladí lidé mají starost o bydlení, o práci, doma pak málo komunikují a neřeší společně problémy," řekla Anna Maršíčková.

„I my jsme měli hodně starostí, stavěli jsme dům, vychovávali tři děti, hodně jsme pracovali, přesto prožíváme krásný život. Umět spolu stárnout a stále si vážit jeden druhého je velmi pěkné, a tak přejeme všem ostatním, aby se jim povedlo něco podobného jako nám. Potěšilo by nás, kdyby dnešním mladým vydrželo manželství také tak dlouho, " doplnil Ludvík Maršíček s tím, že s manželkou se celý život snažili chovat se slušně.

Autor: Jan Buriánek

18.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení