Mužem v pozadí, ale velmi významným, je kameraman Karel Mecner. Ten si prošel se skupinou všechny scény, donekonečna se opakovaly souboje, u kterých byl, aby zachytil výrazy bojovníků ze všech úhlů. „Tohle je něco nového v těchto vodách. Já sám jsem hledal, jestli nenapadlo ještě nějakou jinou skupinu vytvořit něco podobného, ale nenašel jsem. Takže Rectus je první a musím je pochválit, byli to ukáznění a připravení herci,” řekl.

„Nápad vytvořit něco nového byl společný,” poznamenal jednatel skupiny Karel Kočí. Rectus totiž v příštím roce oslaví už 25 let existence a při té příležitosti představí divákům nejen nové DVD, ale také plakáty a u příležitosti otvírání hradu i nové scény z období antiky.

Od příštího týdne by navíc měly být v provozu zcela nové webové stránky pod názvem rectuscheb.cz. Na nich bude k vidění minutový úvodní trailer.

A kdo se nemůže vystoupení chebských šermířů dočkat, bude mít příležitost je vidět už 29. října od 14 hodin na zavírání Chebského hradu. Na programu je pohádka Princ a Večernice. V podání Rectusu opět půjde o dobrou zábavu.