Poslanec a ředitel chebského muzea Roman Procházka (ANO) otevřel svou poslaneckou kancelář přímo v muzeu. To však pobouřilo řadu občanů. Podle Procházky se ale prostory snažili čtyři roky neúspěšně pronajmout.

„Prostory sloužily posledních 10 let jen jako sklad nábytku. Když jsem před čtyřmi lety přišel do muzea, tak jsme se je samozřejmě snažili pronajmout, muzeum potřebuje každou korunu," vysvětloval ředitel a poslanec.

„Nabízeli jsme je, kde se dalo. Nejdále jsme se v jednání asi dostali s Integrovanou školou v Chebu, která byla ochotná zde udělat kavárnu jako učňovské středisko, což však ztroskotalo na nedostatku peněz, stejně jako další projekt, cukrárna nebo kanceláře. A to jsme chtěli nájem jen 3,5 tisíce korun měsíčně," podotkl Procházka. Kritikům, podle kterých by muzeum prostory nepronajalo nikomu 'zvenčí', ředitel vzkazuje: „Kdo by měl zájem o prostory v muzeu, ohlaste se. Ještě tu máme něco volného a velmi rádi to pronajmeme."

Chebské muzeum zřizuje Karlovarský kraj, objekt na náměstí Krále Jiřího ale vlastní město Cheb. „Podle smlouvy s městem Cheb smí muzeum tyto prostory dále podnajímat," potvrdila Andrea Bocková, mluvčí Karlovarského kraje. „Poslanecká kancelář je tedy v podnájmu chebského muzea za celkovou částku 24 200 korun měsíčně."

Podle Romana Procházky jsou podmínky pro muzeum velmi výhodné. „Jsme veřejná instituce a peníze takto získané používáme na provoz muzea. Například jsme nyní otevřeli novou expozici věnovanou Albrechtovi z Valdštejna a mohli jsme si to dovolit jen díky příjmům za kancelář," dodal.