Lidé tak dostali příležitost se svobodně vyjádřit k tomu, zda referendum o spalovně na okraji města chtějí, či nikoliv. Podpisy bude sdružení Arnika sbírat ještě několikrát během tohoto roku.

„Svými podpisy mohou lidé z Chebu podpořit budoucí vyhlášení referenda v Chebu," uvedl Matěj Man ze sdružení Arnika. „Podpisů potřebujeme celkem dva a půl tisíce, ale nemáme ambice je sesbírat za jediný den. Jen dnes se nám jich podařilo nashromáždit přibližně sto dvacet, což svědčí o tom, že zájem chebských občanů je velký," řekl Matěj Man.

Podpisy bude sdružení Arnika sbírat i během následujících měsíců, skončit by celá akce měla na začátku léta. V tu chvíli počítá sdružení s tím, že bude mít potřebné množství hlasů na papíře. Podpořit vyhlášení referenda navíc mají lidé i během celého roku například v areálu Tip sportu anebo v Šanci.

„Po skončení akce se předají podpisy chebským zastupitelům, kteří ze zákona mají povinnost referendum vyhlásit. Pokud vše půjde podle plánu, referendum by se pak uskutečnilo souběžně s volbami na podzim," podotkl Matěj Man. O umístění spalovny v těchto dnech rozhoduje Městský úřad v Aši. Spalovna by měla vyrůst u silnice, která směřuje z Chebu do Podhradu. Od začátku plánování se však proti ní staví sami obyvatelé města i právě sdružení Arnika. Ta totiž poukazovala na fakt, že je město Cheb spoluvlastníkem investorské firmy, tedy společnosti Terea. Krajský úřad Karlovarského kraje tedy rozhodl, že se projektem bude zabývat úřad ve Františkových Lázních.