Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Region čeká velká konference archivářů

Chebsko -Otázka pro Karla Hallu, ředitele Státního okresního archivu Cheb.

22.4.2011
SDÍLEJ:

Karel Halla, ředitel Státního okresního archivu Cheb. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Otázka proKarla Hallu, ředitele Státního okresního archivu Cheb:

V příštím týdnu pořádáte v regionu konferenci. Čeho se bude týkat a kdo přijede?

14. Konference archivářů České republiky s podtitulem 'Archivy zpřístupněné a otevřené? Současné trendy ve zpřístupňování archiválií' se uskuteční ve dnech od 26. do 28. 4. ve Františkových Lázních. Archivní konference bude řešit problém zpřístupňování archiválií široké veřejnosti. Pokusí se odpovědět na otázku, zdali je to vůbec současná priorita archivní praxe. Dvě konferenční sekce budou věnovány také moderním metodám a technice ve službách zpřístupňování archiválií. Konferenci zahájí předsedkyně České archivní společnosti Doc. PhDr. Marie Ryantová, CSc., zdravice pronesou náměstek ministra vnitra JUDr. František Vavera PhD., náměstek hejtmana KK Ing. Petr Navrátil a místostarosta města Chebu Ing. Michal Pospíšil. Mezi čestnými hosty je celá řada zástupců archivních společností z Německa, Polska, Rakouska, Maďarska a Slovenska. Ve třech dnech zazní celkem 33 referátů. Ve středu 27. 4. navštíví účastníci v rámci oslav 950 od první zmínky město Cheb, kde pro ně budou připraveny prohlídky města, hradu, archivu nebo třeba galerie. Akce se koná pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného a přihlášeno je již více jak 260 účastníků z celé České republiky i sousedních zemí. Pořadateli setkání jsou Odbor archivní správy a spisové služby MV ČR, Česká archivní společnost, Pobočka České informační společnosti při Národním archivu, Státní oblastní archiv v Plzni a Státní okresní archiv Cheb.

Autor: Václava Simeonová

22.4.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji chybí mladí lékaři, kteří by měli zájem o praktické lékařství. A stát i té hrstce, která léčí, hází klacky pod nohy. Proto se dnes zvedla vlna odporu ve stávce proti EET a elektronickým receptům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení