Jde o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa.

„Město Cheb se k této sportovně-charitativní akci připojilo," potvrdila Simona Liptáková, mluvčí Městského úřadu Cheb. „Letošní trasa v České republice začíná ve středu 20. května na německo-české hranici u města Aš. Odtud běžci ponesou mírovou pochodeň přes Cheb, Plzeň, České Budějovice, Pelhřimov, Nové Město na Moravě, Zlín, Ostravu do Polska a dále přes Slovensko až na ukrajinskou hranici," popsala.

Běžci s hořící pochodní přiběhnou na chebské náměstí 20. května kolem 12.30 hodin.

Společně se zástupci města, žáky zdejších základních škol, zaměstnanci chebského úřadu a veřejností běžci přeběhnou na nové sportoviště 2. základní školy Olympionik. Tam bude probíhat slavnostní přijetí a představení projektu Peace Run Mírový běh. Široká veřejnost je samozřejmě srdečně zvána.

Posláním Mírového běhu je překonávat kulturní a náboženské hranice mezi jednotlivými národy. Mírový běh založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který ideálům světového míru věnoval celý svůj život. Jeho hnutí nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti, podnítit k hledání toho, co nás spojuje, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo 'mír' a jak jej může každý v běžném životě naplňovat.

Toto symbolizuje mírová pochodeň putující od země k zemi, od člověka k člověku, od srdce k srdci. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit, buď v rámci připraveného programu pro školy a děti, města a obce, anebo jako jednotlivci na trase.