Zoufalství minulého týdne je snad pryč. Centrální registr vozidel začíná pomalu, ale jistě fungovat, postupně se v systému spouštějí nové funkce.

Například chebský registr mohl uspokojit téměř všechny příchozí obyvatele.

„Systém je funkční, ale pomalý, neumí vyhledávat v registru obyvatel," sdělila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „V pondělí se na naše pracoviště obrátily tři desítky klientů, z nichž pouze dva, cizinci, odcházeli neuspokojeni těm se až v úterý ráno podařilo plně vyjít vstříc."

Podobná situace je také v Aši.

„Systém je pomalejší, ale stále se zlepšuje," potvrdil mluvčí ašského městského úřadu Milan Vrbata. „Stále musejí úřednice některé informace dopisovat ručně, a tak se čekací doba trochu prodloužila. Fronty se u nás ale netvoří a netvořily." Kvůli komplikacím s registrem vyřizovali úředníci v uplynulých dnech některé záležitosti ještě po pracovní době. Situace se začíná zlepšovat také na mariánskolázeňském úřadě.

„Systém začal v pondělí fungovat a dopolední nejdelší čekací doba byla asi 40 minut," sdělil tajemník úřadu Miroslav Jašíček. „V pondělí odpoledne už úředníci vyřizovali klienty bez čekání." Fronty zde tak nebyly ani včera okolo poledne. „Některé části systému sice ještě nejsou spuštěné, a tak musejí pracovnice úřadu zapisovat některé informace ručně, ale to by měl být prý dočasný problém." Jak podotkl, snad vše bude 'šlapat' stále lépe. „Velký nápor na registrech vozidel bývá ve středu ráno," dodal s tím, že se tedy ještě ukáže, jak systém nápor zvládne.