VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řeka Odrava ohrožovala obyvatele obce velkou vodou

Mostov -Lidé v Mostově říkají, že to ještě nic není, voda prý často dosahuje až do středu obce, někdy i víckrát do roka

12.1.2011
SDÍLEJ:

VELKÁ VODA. Řeka Odrava se v Mostově u Odravy rozlila z koryta. Jak ale uvedli místní, bývá to i horší, a to několikrát do roka. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Holiny, pytle s pískem a suchý humor. Takové vybavení nyní potřebují obyvatelé Mostova u Odravy na Chebsku. Říčka Odrava se vylila z břehů a ohrožovala domy nejblíž k vodě. Na březích vyrostly zábrany z pytlů s pískem.

Nejvíc ohrožen byl jeden z rodinných domů, kde ovšem za vraty štěkal pouze pes.
Zato sousedé o kousek výše se rozpovídali. „To ještě nic není. Tak dvakrát nebo třikrát do roka, podle počasí, tu bývá vody víc. Když upouští nedalekou přehradu, dosahuje voda až na cestu ve středu obce. To už je na lodičku,“ smála se maminka za oknem rodinného domu.

„Je to tak a čekám, že to letos bude ještě horší. Jen se podívejte na ty hromady sněhu,“ přidal se místní senior. „Nemáme to jednoduché. Ta řeka mívá obvykle tak třicet metrů na šířku,“ řekl. „Teď se člověk nedostane ani na nádraží, cesta parkem je úplně zatopená a bez holin tam neprojdete,“ ukázal, jak vysoké by ty holiny musely být. Chodec by se v parku brodil metrovým jezerem.

„Voda už naštěstí opadá, všude jsou pytle s pískem a čekáme, co ukážou následující dny,“ poznamenala starostka Odravy Alžběta Derahová.
Odrava pramení na německém území jako Nikolausbach jen několik set kroků od státní hranice na úbočí Hraničního vrchu severozápadně od městyse Mähring. Tok míří zpočátku jihozápadním směrem, po několika kilometrech od soutoku s potokem Griesbach u osady Hiltershof přebírá jméno Wondreb.

Po zbytek své pouti opisuje Odrava velký oblouk zhruba ve směru hodinových ručiček, protéká městem Waldsassen a poblíž Hrozňatova vstupuje na české území. Východně od Chebu zadržuje vody Odravy přehrada Jesenice. Po průtoku vsí stejného jména dovršuje svůj běh vyústěním do řeky Ohře nedaleko Mostova.

Autor: Nataša Šmatová

12.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení