Ve čtyřech spodních podlažích funguje od června městská ubytovna pro sportovce a umělce, kteří do Chebu přijíždějí na krátkodobé pobyty. Ve zbývající části objektu se nyní dokončují byty menších velikostí. Náklady na rekonstrukci dosáhnou téměř deseti milionů korun.

„V šesti podlažích bude 42 bytových jednotek o velikostech od garsoniéry po 2+kk. Vybaveny budou kuchyňskými linkami, sociálním zařízením či úložnými prostory. Hotovy by měly být na konci listopadu. Část nových bytů bude sloužit pro ubytování lékařů, zdravotních sester, učitelů a dalších profesí, kterých je v Chebu nedostatek,“ sdělil tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

EVA HOLUBOVÁ ztvární jednu z hlavních rolí filmu Ten, kdo tě miloval. Natáčelo se i v Karlovarském kraji
PODÍVEJTE SE: Z našeho kraje až na plátna kin

Zbylé chce město nabídnout k pronájmu ve výběrových řízeních s elektronickou aukcí nájemného. Minimální výše nájemného má činit 85 korun za metr čtvereční u garsoniér a 75 korun za metr čtvereční u větších bytů.

„V žádném případě tam nebudou bydlet třeba mimochebští zaměstnanci zdejších firem. Původně jsme uvažovali o tom, že v modrém věžáku budou pouze byty, ale nakonec jsme vyslyšeli podnět od chebských sportovních klubů. Ty mají problémy s ubytováním sportovců, kteří k nám přijíždějí na zápasy, turnaje nebo soustředění,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

Město Cheb má absolutní přehled o tom, kdo je kde ubytovaný a na jak dlouho. Nemůže se tak stát, že by se tu ubytoval někdo nelegálně a podobně.

Ilustrační foto
Zaznamenají vzpomínky veteránů

Budova modrého věžáku dříve sloužila jako vysokoškolská kolej, ale studenti si postupně našli ubytování v privátních bytech, a proto město celý věžák v roce 2016 odkoupilo od Západočeské univerzity za téměř 26 milionů korun. Pokud je potřeba, vedení univerzity zajistí ubytování studentů jinde.