Takzvané volnočasové centrum vzniká již několik měsíců v bývalé kotelně základní školy v Hranicích u Aše. Hlavním cílem je to, aby měla mládež kam docházet v době volného času. Náklady se mají dostat k devíti milionům korun.

V tuto chvíli jsou veškeré stavební práce u konce. Dodělávají se detaily. Po otevření uvnitř mládež nalezne horolezeckou stěnu, stolní hry anebo keramickou dílnu.

Na tuto stavební akci obdrželo město Hranice dotaci. Rekonstrukce volnočasového centra se zkomplikovala kvůli špatnému stavu podlah v suterénu.

„Vznikl drobný časový skluz, protože se tam objevily nepředvídatelné okolnosti. V části byla špatně vybudovaná kanalizace v minulosti a podemlelo to tamní podlahy," uvedl starosta Hranic Miroslav Picka. „Přes speciální sondy do podlah jsme přišli na to, že podlahy jsou ve špatném stavu, a museli jsme tam udělat opatření v rámci víceprací. Ale předpokládáme, že se vše stihne, tak jak se má," upřesnil starosta.
Ve volnočasovém centru se objeví i malý bazén pro menší děti a pro maminky s ratolestmi.

„Mimo jiné tam mládež nalezne i prostor pro cvičení s herními prvky, rukodělnou dílnu a podobně. Samozřejmostí budou sprchy a toalety," upřesnil starosta.

Na nápad vybudovat ve městě místo, kam bude mládež ve volných chvílích docházet, přišla hranická radnice náhodou.
„Když jsme zateplili budovu školy a při kontrolním dnu jsme ji s projektantem procházeli, přišli jsme na to, že sklepní prostory, které jsou velmi rozsáhlé, nejsou nijak využívané," vysvětlil starosta. Projektant tak navrhl městu, že by zde mohlo nechat vybudovat právě nějaké centrum pro mládež.

„K diskuzi o osudu sklepních prostor jsme přizvali i ředitelku školy, která s nápadem souhlasila. Nejprve jsme nechali vypracovat studii, po odsouhlasení zastupiteli byl zadán projekt a až po obdržení souhlasného stanoviska stavebního úřadu v Aši jsme mohli požádat o dotaci," dodal starosta města Miroslav Picka.