Více než měsíc je uzavřena část silnice v chebské ulici Americká, nedaleko sídliště Skalka. Omezení trvá kvůli opravě propustku nad Břehnickým potokem. Podle prvotních zpráv měla přes můstek už v těchto dnech projíždět auta. Protože však nastaly komplikace, dostanou se řidiči přes propustek až v pondělí 25. října.

„Je to krásná práce, to se musí nechat,“ radovala se Marie Čermáková z chebského sídliště Skalka. „Konečně se stavba chýlí ke svému konci,“ dodala.
Proč se vlastně rekonstrukce prodloužila, vysvětluje mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Část Americké ulice, která je od minulého měsíce uzavřena v místě křížení s Břehnickým potokem z důvodu kompletní rekonstrukce propustku, bude neprůjezdná déle, než se původně předpokládalo,“ informovala. „Komplikace nastaly, když bylo nutno přeložit plyn - středotlak a vodovod, a tak se termín dokončení oprav musel prodloužit až do 30. října.“ Řidiči však projedou přes můstek již dříve před tímto termínem.

„Podle informací z investičního odboru radnice se stavebníci pokusí pustit dopravu dříve, a to 25. října,“ dodala. Kompletní realizace stavby včetně projektové dokumentace a přeložek přijde na 3,6 milionů korun. „Konečně se bude moct jezdit po této ulici normálně,“ těšil se Petr Hájek z Chebu.