„Veřejná zakázka na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci budovy radnice trvá do 14. dubna,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. Město předpokládá, že práce na projektové dokumentaci vítěz výběrového řízení zahájí zhruba 1. května. Na zpracování projektu pak bude mít projektant 510 dní. Pokud vše půjde podle plánů, samotná realizace stavby, trvající zhruba dva roky, by mohla začít v první polovině roku 2022.

Budova radnice je v havarijním stavu a už je částečně vyklizena. „Zbývající pracoviště budou evakuována do náhradních prostor do poloviny letošního roku,“ řekl místostarosta Mariánských Lázní Zdeněk Král.

Rekonstrukce objektu vyjde městskou kasu na zhruba půl miliardy korun a Mariánské Lázně si budou muset s největší pravděpodobností tuto sumu půjčit.

Stav radnice řeší město už několik let. Před více než třemi roky sondy v kancelářích ukázaly změny na konstrukcích. Zanedbanou údržbou utrpěl i suterén, celá budova je mokrá a na oddalování řešení už nebyl čas. Mariánské Lázně tak stály před výběrem ze dvou možností. Buď rekonstruovat současnou, notně zanedbanou budovu městského úřadu, nebo uvažovat o výstavbě nového správního centra. Zastupitelé se nakonec po dlouhých diskuzích přiklonili k rekonstrukci.