„Obyvatelé Aše nemají náměstí, ale mají svou Hlavní ulici. To je tepna našeho města.“ Takovými slovy zahájil starosta Aše Dalibor Blažek včera dopoledne setkání přímo na zrekonstruované komunikaci, aby zde společně s hejtmanem a dalšími zástupci Karlovarského kraje převzal od dodavatelské firmy téměř třísetmetrový úsek opravené Hlavní ulice.

„Jedná se o třetí etapu rekonstrukce této ulice,“ vysvětlil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „V této části proběhly dvě investiční akce. Tu, která se týká samotné vozovky, řídila a financovala Krajská správa a údržba silnic, druhou město Aš. Naše část představuje rekonstrukci chodníků, veřejného osvětlení, vegetační úpravy a výstavbu parkovacích zálivů.“

Do konce října se počítá s dokončením rekonstrukce asi stometrové části chodníku před panelovými domy. Ten nebyl dokončen kvůli chystané přeložce elektrického kabelu vysokého napětí.
Celkové náklady na stavbu dosáhly více než deseti milionů korun. Z toho město Aš zaplatilo za stavbu, která byla zahájena 4. června a skončila 30. září, téměř tři a půl milionu korun.