VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revitalizace vrchu Háj neznamená jen sportoviště

Aš – Okolí rozhledny v Aši mění postupně svou tvář, hotovo bude v pololetí příštího roku.

29.11.2009
SDÍLEJ:

Vrch Háj a slavnostní zahájení stavby. Foto: Foto: Jan Šimeček

Revitalizace vrchu Háj v Aši je právě v polovině a nezadržitelně spěje do cíle. Sportovci a turisté by měli nový areál začít využívat už ve druhém pololetí příštího roku.

„V okolí vrchu Háj se ale realizují tři investiční akce, nejen tedy nejčastěji zmiňované sportoviště,“ poznamenal mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Revitalizace vrchu Háj

Pod tímto názvem se skrývá největší investiční akce Aše po mnoha letech. Bývalá lesní školka a její okolí se změní v moderní sportovní a rekreační centrum se zázemím.

V areálu budou sportoviště pro míčové hry, velkým lákadlem může být minigolf, lezecká stěna či více než 1000 metrů dlouhá in-line dráha. Cena díla je přibližně 130, 6 milionů korun, z toho 115 miliónů činí dotace z regionálního operačního programu NUTS 2 Severozápad. Chybějících více než 15 milionů korun uvolnilo město ze svého rozpočtu.

Lesní cesta na vrchu Háj

Vede od parkoviště vedle bývalé lesní školky, přes sjezdovky, kolem rozhledny a ústí v blízkosti křižovatky Jungmannovy a Štefánikovy ulice. její délka je 3,5 kilometru.

„Smyslem projektu bylo upravit lesní cestu na odpovídající komunikaci pro pohyb lesní a dopravní techniky. Zároveň bude sloužit jako další z vycházkových tras,“ představil projekt Vrbata. Cestu čekalo nejen zpevnění, ale v některých úsecích také odvodnění. Celkové náklady činí pět milionů korun, město požádalo o dotaci z Programu rozvoje venkova ve výši čtyři miliony korun.

Park setkávání Aš – Fichtelberg

Město Aš jej realizuje ve spolupráci s bavorským Účelovým spolkem na podporu zimního sportovního střediska severských disciplín ve Smrčinách a s městem Fichtelberg. Na louce v bývalé lesní školce, v těsné blízkosti dnešního parkoviště pod rozhlednou, vyrůstá nový objekt – zázemí pro sportovce, včetně nutného technického vybavení. Projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013. Celkové náklady představují částku 1 913 508 Eur. Z této částky připadá na českou stranu 666 780 Eur, což je v přepočtu asi 17 milionů korun. Na tento projekt získala Aš dotaci 15 milionů korun.

„Už aby to bylo hotové, docela se těším na in – line dráhu,“ řekl jeden z místních studentů.

Autor: Nataša Šmatová

29.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení