„Změna souvisí s nedostatečnými podklady od správců sítí, především rozvodu plynu," uvedl chebský místostarosta Pavel Hojda. Podklady se od skutečnosti lišily o metr a půl. Kvůli tomu bylo třeba posunout i popelnicové stání. Nešlo ale o jedinou komplikaci. „Původně se počítalo, že je zde běžná skladba vozovky. Ukázalo se však, že jsou zde betonové panely," podotkl. Časově náročné změny tak posunou termín dokončení. Hotovo by mělo být podle mluvčí chebského městského úřadu Simony Liptákové v srpnu.

Závěrečná etapa revitalizace sídliště představuje opravu asi půlkilometrového úseku Dvořákovy ulice mezi křižovatkami s ulicemi Okružní a K Viaduktu v horní části sídliště. Kromě rekonstrukce silnice se zde počítá s instalací nového veřejného osvětlení nebo výsadbou nové zeleně.

Rekonstrukce Dvořákovy ulice je součástí rozsáhlého projektu revitalizace Zlatého vrchu, na který se městu podařilo získat dotaci z Integrovaného operačního programu. Regenerací, zahrnující mimo jiné zateplení fasády, výměnu oken nebo modernizaci otopné soustavy, prošly všechny městem vlastněné panelové domy na sídlišti. Jednalo se o 14 objektů. Celková investice činila přes 41 milionů korun. V případě oprav bytových domů pokryla dotace vždy 40 procent nákladů. Vedle městských domů se rekonstruovaly i některé objekty bytového družstva a soukromé domy.

Vedle oprav bytových domů se postupně revitalizují také veřejná prostranství na sídlišti, a to zejména komunikace.

Cílem je zlepšení jejich průjezdnosti a vybudování nových parkovacích míst, kterých je na Zlatém vrchu akutní nedostatek.