„Přestala jsem kouřit, protože to bylo nejen nákladné, ale také nezdravé," řekla Dagmar Apoštolová. „Náplně do elektronické cigarety mě vyjdou na měsíc na sto korun. To se mi zdá oproti normální ceně cigaret nesrovnatelné. Nyní nekouřím už pět měsíců a užívám pouze elektronickou cigaretu. Můžu si vybrat různé příchutě, jako například mentolovou. Požitek z cigarety to sice úplně nenahradí, ale nikotin se mi do těla dostane," vysvětlila.

„S elektronickými cigaretami nemám žádnou zkušenost," řekla soukromá praktická lékařka Jaroslava Slavíková. „Byla jsem o nich informována odborníky na školení a ti říkají, že hladina nikotinu nedosahuje takové výše jako u běžných cigaret. Funguje spíše jako motorický stimul. Elektronická cigareta totiž zaměstná ruce kuřáka. Jediné, co dokáže úplně nahradit cigaretu, jsou medikamenty, které jsou ovšem velmi nákladné," vysvětlila.

Jak se k elektronické cigaretě staví veřejnost? Tento objev přinesl mnoho pochyb a zároveň kladných recenzí ze strany místních občanů a provozovatelů restaurací, hospůdek a klubů. Každý by uvítal, kdyby v zařízeních kuřáci používali elektronické cigarety. Vychází z nich sice kouř, ale ten je v podstatě párou. U běžných cigaret se kouř skládá ze škodlivin, jako je dehet, oxid siřičitý, nitrosaminy a další. V kostce obsahuje kouř kromě nikotinu karcinogenní látky. Z elektronické cigarety vychází pouze pára, takže jsou její kuřáci ´ochuzeni´ o ony škodliviny. Tím pádem teoreticky neškodí lidem v jejich okolí a není z ní cítit žádný pach.

„To by mi samozřejmě po domluvě se mnou a s ostatními hosty nevadilo," řekl provozovatel místního steakhousu Miroslav Jačka. „Kdyby kuřák elektronické cigarety nikomu nevadil, klidně by ji mohl kouřit i v době obědů, kdy se zde nekouří. Já jako nekuřák považuji jakékoli cigarety za zdraví škodlivé. O této cigaretě se stále všichni dohadují, zda je to takový zázrak, nebo není," dodal.