Po více než tříměsíční pravidelné pauze opět otevřela své brány Národní přírodní rezervace SOOS v Novém Drahově u Františkových Lázní. Každý rok sem za takzvanými bahenními sopkami zavítá několik tisíc návštěvníků. I letos se mohou všichni návštěvníci těšit i na populární přehled dravců.

Rezervace SOOS se nachází přibližně 6 kilometrů od Františkových Lázní a fungovat začala již v roce 1964. Lidé si mohou její hlavní části prohlédnout z 1,2 kilometru dlouhého podlážkového chodníku. Mimo stezku se v areálu rezervace nachází také geopark, muzeum s expozicí Příroda Chebska a Příroda SOOSu a nový pavilon s expozicí Dějiny Země. Mimo to mohou hosté spatřit modely prehistorických ještěrů v životní velikosti. V areálu se nachází i stanice pro záchranu živočichů. Návštěvníci, kteří do rezervace již mnohokrát zavítali, si nemohou atmosféru vynachválit.

„Líbí se mi, že se takové zvláštní místo nachází u nás na Chebsku,“ řekla Ludmila Králová z Chebu. „Každoročně rezervaci navštěvuji a vychutnávám si práci lidí, kteří výstavy v muzeích připravují a kteří se o areál rezervace starají,“ dodala.

V letošním roce se mohou všichni zájemci přijít podívat také na v pořadí již třetí sokolnický den. „Přehled dravců se v naší rezervaci má uskutečnit v průběhu června. S chovateli dravců jsme se již domluvili, takže se na ně mohou všichni těšit,“ vyjádřil se Karel Brož z rezervace SOOS. Mimo jiné se v areálu nachází také daňčí obora, ve které se každým rokem rodí nový přírůstek.