„Tato rezervace je velice zajímavé místo,“ řekla jedna z návštěvnic, Tereza Malá z Chebu. „Jezdím se sem dívat docela často a vždy si vychutnávám ten klid, který tu panuje.“

V srpnu měli návštěvníci možnost se pobavit při akci s názvem Prezentace dravých ptáků a sov na Soosu. Ta přilákala na rezervaci desítky návštěvníků.
„Letos jsme se rozhodli uspořádat tuto akci, protože jsme chtěli pro naše návštěvníky připravit mimořádnou událost, než jen pravidelné prohlídky naší rezervace,“ vyjádřil se tehdy vedoucí Přírodní rezervace Soos Karel Brož.

A dodal, že se pokusí nějakou podobnou akci připravit i na příště.
Turisté a návštěvníci mají vždy možnost prohlédnout si přírodní bahenní sopky a také muzeum pravěkých ještěrů nebo také expozici ptactva na Chebsku, která se nachází v sousedním pavilonu.

„Vždy, když se sem dostanu, nezapomenu ochutnat Císařský pramen, který se v rezervaci nachází. Velice mi chutná,“ řekl návštěvník Ludvík Černý z Františkových Lázní. Rezervace je nyní otevřena od 9 do 17.30 hodin. Prohlédnout si ji budou moci lidé až do 14. listopadu, kdy se na zimu uzavře. (bur)